Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

Kaip palengvinti vaikui pirmąjį skrydį?

Kaip palengvinti vaikui pirmąjį skrydį?

 

Didelis stresas prieš pirmąjį skrydį kartu su vaiku? Patarimai kaip sumažinti stresą.

Iššūkis: Nusprendėte, kad jūsų aplinka jau ištyrinėta ir norite pamatyti daugiau pasaulio? Pirmas skrydis su vaiku atrodo lyg iššūkis? Jūs ne vienas, daugeliui tėvų atrodo, kad pirmoji kelionė su vaiku – didelis iššūkis. Tačiau, truputėli pasiruošus iš anksto pirmajai kelionei nebus taip baisu.

Sprendimas: Pasiruoškite ir nusiteikite gerai prieš skrydį. Pamaitinkite vaikutį prieš kelionę, tačiau pasiimkite užkandžių ir skrydžiui. Nepavalgę vaikai juk daug irzlesni.

Vaikai yra jautrūs aplinkos veiksmams ir miela prasme (pavyzdžiui kai jie pamato kažką naujo ir nustemba) ir ne tokia miela (pavyzdžiui kai būna pervarge). Todėl labai svarbu skrydžio metu turėti ir veiklos vaikams (žaidimai, žaislai, mini konstuktoriai). Turint veiklos bei užkandžių vaikas tikrai bus ramesnis.

Kelionės planavimas: Begalę žmonių kasdien keliauja lėktuvu su vaikais. Tai gali būti trumpa vos valandos kelionė, gali būti ir keliolikos valandų kelionė – svarbu pasiruošti ir nepanikuoti. Nereikėtų praleidinėti vaikučio valgymo valandų, bandyti valgyti tomis valandomis kaip jis įpratęs, miegoti/snausti lėktuve bandyti taip pat tomis pačiomis valandomis, taip vaikas bus mažiau pavargęs.

Atvykimas į oro uostą: Daugelis tėvų laukia iki paskutinės minutės ir kuo vėliau važiuoja į oro uostą nes nori kuo mažiau laiko leisti oro uoste prieš skrydį. Tačiau dažnai atvykus paskutinėmis minutėmis apima stresas pamačius netikėtas eiles ir kitus trikdžius. Tuomet belieka vaikščioti pirmyn atgal ir giliai kvėpuoti. Tikrai geriau atvykti ankščiau ir neturėti šio streso, atsisėsti ramiai kavinėje išgerti sulčių ar arbatos, taip pat susirasti skrydžio vartus. Jei esate maitinanti mama ar jums prireiks pakeisti mažyliui sauskelnes - visuose oro uostuose rasite kambarėlius mamai ir kūdikiui. 

Lėktuvo kylimas/leidimasis: Slėgio pokytis kylant ar leidžiantis vaikui bus neįprastas veiksmas ir potyris, taip pat ir ausyčių užgulimas. Ausyčių užgulimui gali pagelbėti iš anksto pasiimti čiulpiami saldainiukai arba vandens/sulčių gerimas.

Būkite ramūs: Daugeliui tėvelių didelis stresas kyla ne dėl to kaip vaikas jausis skrydžio metu, bet kaip jausis aplinkui sėdintys žmonės. Tėveliams baisu, kad vaikas verks ar per garsiai žais, kalbės, tačiau dėl to per daug nervuotis nereiktų, nes visi supranta, kad vaikui sunkiau ištverti skrydį nei suaugusiam žmogui. Aišku dėl savo ir kitų gerovės reikėtų pasirūpinti iš anksto, pasiimti reikiamų daiktų, maisto, žaislų ir jums, ir aplinkiniams bus daug malonesnis, ramesnis skrydis.

Gražių kelionių kartu su mažyliais!

 

 

 

 

 

Mūsų tinklalapis naudoja slapukus ir kitas technologijas tam, kad galėtume atvaizduoti techninę internetinės svetainės struktūrą ir turinį.